Data: 2021-12-06

Początek grudnia to czas świątecznych przygotowań w przedszkolu. To czas kiedy dzieci pieką pierniczki, wykonują świąteczne ozdoby i przystrajają choinkę. Przedszkolaki świetnie poradziły sobie z tymi zadaniami w pierwszym tygodniu grudnia, by zdążyć przed wizytą Mikołaja.

W piątek 3 grudnia przedszkolaki miały niespodziewanych gości w ogrodzie przedszkolnym. Radości i zdumieniu naszych przedszkolaków nie było końca, gdy ujrzeli gości w czerwonych pelerynach, którzy przybyli do nas na koniach. Serdecznie podziękowania należą się dla Pana Jana Blabusia - sołtysa wsi Krążkowy za zorganizowanie cudownej niespodzianki i słodkich prezentów. Ogrom podziękowań kierujemy także dla Kasi Biernat za poświęcony czas i piękne „renifery".

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. W tym roku dzieci z naszego przedszkola wybrały się 6 grudnia w odwiedziny do Mikołaja do „Dworku Świętego Mikołaja” w Ustroniu. Przed wejściem na dzieci czekał Mister Elf i przygoda się zaczęła. Najpierw było spotkanie z Panią Mikołajową, która opowiadała o Mikołaju i jego pomocnikach Elfach. Następnie dzieci spotkały się z Mikołajem. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe i rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Bardzo sumiennie wykonywały wszystkie zadania, a kiedy przeszły przez komin otrzymały prezent od Mikołaja. Na zakończenie Święty Mikołaj obiecał, że jak dzieci napiszą do niego list i wyślą pocztą mikołajową to w przedszkolu będzie na nich czekała niespodzianka. Dlatego dzieci po spotkaniu z Mikołajem udały się na pocztę mikołajową, gdzie narysowały list a następnie go wysłały wprost na biegun północny. A kiedy wróciły do przedszkola pod choinką w każdej grupie czekały na dzieci kolejne paczki. Oczekiwane cały rok spotkanie ze Św. Mikołajem upłynęło w bardzo miłej atmosferze i przyniosła przedszkolakom wiele radości.