Międzyprzedszkolny konkurs - Zdrowym być i aktywnie żyć

Data: 2019-03-15

W piątek 15.03 br. w Przedszkolu  w Mikorzynie odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs „Zdrowym być i aktywnie żyć”. Nasze przedszkole reprezentowało troje 5-latków: Ania, Oliwia i Nikodem.

Głównym celem konkursu było propagowanie wśród dzieci wiedzy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia, rozwijanie sprawności fizycznej dzieci, tworzenie atmosfery współpracy i współdziałania w zespole, poznawanie i przestrzeganie zasad zdrowej rywalizacji sportowej. W konkursie wzięły udział reprezentanci z trzech placówek przedszkolnych: Przedszkola Samorządowego nr 4 w Kępnie, Przedszkola w Hanulinie oddział w Osinach i gospodarze - Przedszkole Samorządowe w Mikorzynie. Gospodarzem a zarazem prowadzącą konkurs była p. Izabela Langner. Każde z przedszkoli reprezentowały trzyosobowe zespoły. Trzyosobowa komisja w składzie: mgr Iwona Kołodziejczak, mgr Dorota Wróblewska i mgr Iwona Staude uśmiechami nagradzały dzieci.  Drużyny wykazały się ogromną wiedzą, spostrzeganiem zmysłowym jak również doskonałą sprawnością fizyczną. Konkurs składał się z następujących części takich jak: zagadki zdrowotne, konkurencje sportowe a także „Quiz na wesoło”.

W trakcie zdrowotnych konkurencji panowała radosna i przyjazna atmosfera. Dzieci z entuzjazmem odpowiadały na pytania dotyczące zdrowego odżywiania, układały puzzle z produktami spożywczymi,  oraz segregowały produkty spożywcze na zdrowe i niezdrowe. Wiele pozytywnych emocji przedszkolakom sprawiało również konkurencje sprawnościowe.  Na zakończenie konkursu wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Serdecznie gratulujemy dotychczasowych osiągnięć oraz życzymy dalszych sukcesów!!!