Data: 2021-09-15

Jak co roku 15 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki więc w tym dniu nasze ubrania zdobiły kropeczki. Dzień Kropki jest to także dzień kreatywności, odwagi i zabawy oraz wspaniała okazja, aby pomóc dzieciom odkryć ich talenty.

Na zajęciach, by przybliżyć genezę tego święta przedszkolaki uważnie wysłuchały opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talent.

Dzieci odkrywały swoje zdolności i ukryte talenty poprzez aktywny udział w grach i zabawach ruchowych, którym głównym motywem były kropki. Ponadto starsze przedszkolaki uczestniczyły w zabawie z elementem kodowania. Młodszym  dzieciom kropeczki także towarzyszyły przez cały dzień podczas zabaw muzycznych, ruchowych i matematycznych. Popołudniu Misie czytały wspólnie książeczkę edukacyjną „Naciśnij mnie”, która wymagała interakcji z ich strony oraz sprawiła wiele radości.

Uwieńczeniem tego dnia były pięknie wykonane przez dzieci kolorowe prace plastyczne.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia z kolorowego, kropkowego i pogodnego dnia w przedszkolu.