Data: 2020-09-17

17 września grupa młodsza „Biedronki” z Przedszkola Samorządowego w Osinach obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki pod hasłem „Wierzę w siebie, jestem pomysłowy”.

Celem zajęć  było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości oraz zachęcenie ich do tworzenia, i działania. Dzień Kropki jest to również dzień odwagi i zabawy.

Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT. Wspólnie w grupie stworzyliśmy plakat „Nasze talenty”. Dostrzegaliśmy również,  że świat składa się z kropek małych i dużych. Kropki gościły w zabawach ruchowych jak i matematycznych. Dzieci skakały obunóż do krążków gimnastycznych, bawiły się z chustą animacyjną i kolorowymi piłkami do piosenki „Kropka”, układały kropki na sylwetce biedronek, a także układały pociąg z piłeczek.  Wykonały kompozycje z kółek różnej wielkości i koloru rozwijając przy tym swoje twórcze myślenie i kreatywność. Na zakończenie każde dziecko otrzymało order uśmiechniętej kropki. Tego dnia było bardzo kolorowo i wesoło.