Międzynarodowy Dzień Kropki

Data: 2020-09-15

We wtorek 15. września przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to wspaniała okazja, aby pomóc dzieciom odkryć ich talenty, rozbudzać ich kreatywność i  inwencję twórczą oraz nieszablonowe myślenie. Dzieci poprzez różnorodne działania i  zabawy współpracowały ze sobą oraz nabierały odwagi by pokonywać własne trudności.

Wszystkie przedszkolaki rozweseliły chodnik przed budynkiem przedszkola, rysując na nim kredą kolorowe kropki. Na zakończenie wesołych zabaw dzieci uwieczniły swój dobry nastrój w kropeczkowej foto-ramce.

Przedszkolaki wraz z nauczycielkami wykonały kartkę upamiętniającą Dzień Kropki i podarowały ją kolegom i koleżankom z Przedszkola w Krążkowy.

Dzieci 3-4 –letnie – Krasnoludki – wysłuchały opowiadania pt. „Kropka”, następnie dobierały się w pary łącząc kropki tego samego koloru. Dzieci „łapały” pojawiające się kropeczki na ekranie, wystukiwały kropeczki na różnym materiale oraz malowały kropki farbami.

Dzieci 4-5 –letnie podejmowały się zabaw, które skrywała dla nich interaktywna prezentacja multimedialna. Dzieci w pierwszej kolejności wysłuchały opowieści o małej kropce oraz obejrzały film animowany „Kropka”. Dzieci z grupy Misie uczestniczyły w zabawach ruchowych z kropeczkami, zabawie z elementem kodowania oraz  zabawie badawczej z farbkami, dzięki którym tworzyły kolorowe kropelki. Następnie dzieci pokolorowały według własnych upodobań i zdolności kropkę, którą za pomocą tabletu i telefonu skanowały w celu „ożywienia” obrazka i nadania mu trój wymiaru.

Dzieci 5-6 –letnie bardzo chętnie brały udział w zabawach ruchowych, w których głównym bohaterem były kropki. Świetnie poradziły sobie z kropkowymi kartami pracy i wykonały przepiękne prace plastyczne „Tęczowe kropki”.