Matematyka kolorowego dnia rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

Data: 2021-10-28

W tym roku szkolnym odbywać się będą cykliczne zajęcia nawiązujące do aktualnej pory roku, określonego koloru i figury geometrycznej.
28. października odbył się pierwszy z nich. Pierwszą figurą geometryczną był kwadrat.
Dzieci otrzymały opaski na głowę z pomarańczowym kwadratem na znak rozpoczęcia obchodów dnia kwadratu. Na początek dzieci odpowiadały na zagadki dotyczące kwadratu, następnie układały kwadraty od najmniejszego do największego. W grupach dzieci przeliczały ilość kwadratów w określonym rozmiarze oraz rysowały kwadraty na plecach kolegów i koleżanek.
Starsze dzieci wspólnie odkryły dynię ukrytą na macie do kodowania składającą się z pomarańczowych i czarnych kwadratów. Na koniec otrzymali kartkę na której był kwadrat i dorysowywały do niego różne elementy według własnego pomysłu. Dzieci z najmłodszej grupy dzień pomarańczowego kwadratu rozpoczęły od zabawy w kodowanie, następnie pomarańczowymi woreczkami gimnastycznymi dzieci uczestniczyły w ćwiczeniach rozwijających ich sprawność fizyczną. Najwięcej uśmiechu na twarzy dzieci wzbudziły zabawy z chustą animacyjną. Po wyczerpujących zabawach dzieci wyciszyły się przy stolikach wypełniając kartę pracy z figurami geometrycznymi.

Zakończeniem tego dnia było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Jesienna cyferka". Dzieci wraz z rodzicami wykonały przepiękne prace z wykorzystaniem materiału przyrodniczego.
Wszystkie prace zajęły I miejsce. Dzieci otrzymały dyplom i upominki.

Script logo