Mama, Tata i ja - festyn rodzinny

Data: 2018-06-08

Dnia 8 czerwca 2018 r. w naszym Przedszkolu odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem "Mama, Tata i Ja". Na tą imprezę zaproszono dzieci, rodziców i wszystkich sympatyków przedszkola.

Całą uroczystość otworzyła Pani Dyrektor Przedszkola Maria Szupińska, która na samym początku powitała rodziców a także przybyłych gości oraz złożyła życzenia z okazji minionego "Dnia Matki" oraz zbliżającego się "Dnia Ojca". Rada Rodziców wraz z nauczycielami przygotował szereg atrakcji dla dzieci, aby przepiękne i słoneczne popołudnie było na długo zapamiętane przez dzieci.

Zabawę otworzył występ dzieci, które zaprezentowały swoje umiejętności. Nie zabrakło wierszy, piosenek oraz wspólnej zabawy dzieci z rodzicami. W darze wdzięczności przedszkolaki obdarowały rodziców upominkami.

Atrakcji nie brakowało: zabawy integracyjne, dmuchany zamek, puszczanie baniek mydlanych, konstruowanie z balonów czy malowanie twarzy, to tylko niektóre atrakcje festynu. Dużą niespodzianką dla dzieci była niewątpliwie kolorowa "ciuchcia", która przewoziła przedszkolaków wokół osiedla. Nie zabrakło także słodkich przekąsek takich jak wata cukrowa. Na zebranych gości czekała "Kawiarenka" zachęcająca bogatą ofertą najróżniejszych ciast, ciasteczek pieczonych przez naszych niezastąpionych rodziców oraz kawa, herbata i zimne napoje. W trakcie trwania festynu można było także skosztować kiełbasek z grilla czy chleba ze smalcem i ogórkiem przygotowanych przez rodziców i nauczycielki.

Zabawa trwała do późnych godzin popołudniowych, dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym oraz wielu atrakcjom, na twarzach dzieci nieustannie gościł uśmiech. Była to doskonała okazja na integrację całej społeczności przedszkolnej.