Mali ogrodnicy

Data: 2021-03-25

Wiosna, wiosna... nareszcie, wszyscy cieszymy się patrząc na budzący się do życia świat.

Już najmłodsze dzieci uczą się, jak sadzić i siać rozmaite rośliny, czego rośliny potrzebują do życia i jak o nie dbać... dzięki temu możemy obserwować, jak z malutkiego nasionka powstaje kwiat, warzywo czy zdrowe zioła.

Wczesną wiosną 25 marca Biedroneczki wcieliły się w rolę małych ogrodników. Postanowiliśmy wprowadzić trochę wiosny do sali przedszkolnej i posadziliśmy cebulki kwiatów w doniczkach. Zanim jednak przystąpiliśmy do działania przedszkolaki poznały sprzęt ogrodniczy, były rozmowy na temat roślin cebulowych, czasu i sposobu ich sadzenia , rozróżnianie ich. Omówiliśmy etapy sadzenia oraz budowę kwiatu. Po przyswojeniu wiedzy dzieci zamieniły się w Małych Ogrodników i z wielkim entuzjazmem sadzili nasionka i cebulki kwiatów pod okiem Pani Ewy i Pani Iwony. Teraz pozostaje nam dbać o sadzonki i czekać na efekty.