Legenda o rogalach świętomarcińskich

Data: 2018-11-08

W czwartek 8 października przybliżaliśmy dzieciom wiadomości kulturalne dotyczące regionu Wielkopolski.
Przedszkolaki zapoznały się z kilkoma słówkami z gwary wielkopolskiej, tradycyjnymi strojami Bambrów, słuchały historii o koziołkach poznańskich oraz obejrzały krótki filmik ukazujący bodące się rogami, koziołki na wieży ratuszowej w Poznaniu.

Tego dnia odwiedziły nas panie bibliotekarki z Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie, które przedstawiły legendę o rogalach świętomarcińskich.
Przedszkolaki oraz młodsi koledzy ze żłobka z uwagą i zaciekawieniem oglądały przygotowaną inscenizację.
Bardzo serdecznie dziękujemy za odwiedziny, przybliżenie dzieciom tradycji związanej z naszym regionem oraz promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

Dziękujemy również piekarni za ufundowane rogale, które dzieci miały możliwość degustować.