Książka (dla) przedszkolaka

Data: 16.06.2023

Od kwietnia do 16.czerwca przedszkolaki z młodszej jak i starszej grupy z naszego przedszkola wzięły udział w projekcie pt. "Książka ( dla ) przedszkolaka", którego koordynatorem jest Pani Ewa Barczok pod patronatem miesięcznika Bliżej Przedszkola.

Pierwszym krokiem podjętym w celu realizacji projektu było utworzenie punktu wymiany książek dla dzieci przyniesionych z domowej biblioteczki. Przed rozpoczęciem projektu dzieci zostały zapoznane z regulaminem wzięcia udziału w akcji. W trakcie trwania projektu Pani Ewa przeprowadziła zajęcia nawiązujące do Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który w kalendarzu przypada 23. kwietnia. Dzieci zapoznały się z historią powstawania książki, stworzyły mapę skojarzeń do słowa książką. Odbyła się również pogadanka na temat poszanowania książki i dostrzeżenia wartości płynących z czytania książek tworząc tym samym regulamin korzystania z biblioteczki grupowej. Do współpracy w projekcie nasze przedszkole zaangażowało również rodziców, którzy zostali zachęceni do czytania wypożyczonych książek dzieciom w domu. Dzieci nie tylko wypożyczały książki, ale przynosiły również do wymiany własne książeczki. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem dzieci, jak i rodziców.

Finalnym zakończeniem projektu było wręczenie prze Panią Ewę dyplomów grupowych za zaangażowanie w akcję czytelniczą oraz wręczenie dzieciom zakładki do książki do wykorzystania w biblioteczce domowej. Realizacja projektu w naszym przedszkolu przyczyniła się do poszerzenia wartości czytelniczych wśród dzieci oraz wdrożyła dzieci do poszanowania książki. Wielu rodziców stwierdziło także, że realizacja projektu przyczyniła się do poświęcenia i znalezienia więcej czasu dla własnych dzieci.

Script logo