Kosmiczne zajęcia

Data: 2019-03-01

W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy starszaków zapoznały się z tematyką związaną z kosmosem. Wspólnie ustaliliśmy  co wiemy o Kosmosie, a czego o nim nie wiemy tworząc siatkę pojęć.

Aby poszerzyć naszą wiedzę i odpowiedzieć na nurtujące nas pytania sięgnęliśmy do źródeł wiedzy, jakimi były: książki, filmy z Internetu, opowiadania, ilustracje, bajki .  Poznaliśmy opowiadanie o kosmicznym pajączku ciekawych opowiadań i wierszy,  np.: "Idzie niebo", "Smerfy w Kosmosie", "Księżycowa podróż".  Dzieci poszerzyły słownik pojęciowy o wyrazy związane z Kosmosem, Układem Słonecznym, Podczas zajęć plastycznych namalowały nawet swoje Małe Galaktyki. Bardzo ochoczo zabrały się do tej pracy, gdyż była ona wykonana kilkoma technikami wycinały. rysowały pastelami ,przeciągały pajęczynę ćwicząc sprawność rąk co stanowi ważny element w grupie najstarszej.

W efekcie powstały bardzo  ciekawe obrazki.  Zostali zaangażowanie również rodzice poprzez wykonanie ciekawych, prac plastycznych robotów kosmicznych z dziećmi w domu. Dzieci zaprezentowały je na zajęciach. Formy pracy zachęcały dzieci do aktywnego udziału w zajęciach, rozwijały wszechstronnie dzieci, pobudzały do realizowania  własnych  pomysłów.