Europejski Tydzień Kodowania

Data: 10-20.10.2022

Dzieci  z grupy Misie i Pszczółki w dniach od 10 do 20 października uczestniczyły w Europejskim Tygodniu Kodowania, który został zorganizowany po raz dziesiąty. Jest to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i inspirujący sposób. EU CodeWeek pozwala rozwijać kompetencje XXI wieku, takie jak myślenie obliczeniowe, rozwiązywanie problemów, kreatywność oraz pracę zespołową. Nauka kodowania pomaga zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom.

W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania (EU CodeWeek) przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w wydarzeniu „Misie i Pszczółki poznają podstawy kodowania – CodeWeek 2022 z UDP” utworzonego przez panią Patrycję Kaboth. 

Dzieci zostały wprowadzone w pojęcia związane z kodowaniem poprzez: zabawy na macie do kodowania, wykorzystanie technologii rozszerzonej rzeczywistości – aplikacja Quiver oraz odkodowaniu zagadek dźwiękowych ukrytych w kodach QR.  W tegorocznej edycji Code Week wykonywaliśmy również zadania z Uczymy Dzieci Programować, m.in.: zadania na macie do kodowania "Jubileuszowy tort w instrukcji słownej ukryty - ćwiczymy komunikację z Uczymy Dzieci Programować" oraz dodatkowe zabawy o tematyce jesiennej – ukryte „Dary natury” – zabawa z latarką i „Jesienne drzewko” – zabawa na macie do kodowania.

Dzieci chętnie podejmowały się różnorodnych aktywności związanych z realizacją wydarzenia, które były dostosowane do ich wieku i możliwości. Była to świetna okazja do rozwijania swojej kreatywności poprzez dobrą zabawę z kodowaniem, którą z pewnością będziemy kontynuować.

Script logo