Eko-ozdoba na choinkę - świąteczny konkurs

Data: 2019-12-20

W tym roku nasza placówka realizuje plan pracy związany z pogłębianiem wiedzy przyrodniczej, rozbudzanie zainteresowań  związanych z ochrona środowiska, ekologią. W ramach realizacji tego planu w naszym przedszkolu został zorganizowany świąteczny konkurs „Eko-ozdoba na choinkę”. Konkurs miał na celu:
1. Poszerzenie wiedzy ekologicznej w zakresie prawidłowego segregowania odpadów.
2. Rozpowszechnianie wiedzy odnośnie pozyskiwania surowców wtórnych  i późniejszego ich wykorzystania.
3. Promocja zachowań proekologicznych.
4. Uświadamianie możliwości powtórnego wykorzystania zużytych materiałów (odpadów).
5.Propagowanie idei recyklingu.
6. Rozwijanie uzdolnień plastycznych i kreatywnego myślenia w aspekcie recyklingu.

W konkursie wzięło udział 20 dzieci, które wykonały piękne ozdoby, wykonane różnymi technikami, z wykorzystaniem surowców wtórnych i materiałów naturalnego pochodzenia.  20 grudnia ogłoszono wyniki, wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział oraz drobne upominki.