Data: 2022-05-09

W ramach tygodniowego bloku tematycznego w grupie młodszej odbyły się zajęcia ekologiczne. Podczas obchodów Dnia Ziemi przedszkolaki zastanawiały się co dobrego możemy zrobić dla naszej planety. Z okazji tego ważnego święta w przedszkolu odbyły się zajęcia, na których dzieci miały okazję poznać pomniejszony model Ziemi – globus.  Dzieci miały okazję także porozmawiać o tym co sprawia że Ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić dla Ziemia aby była szczęśliwa (czysta). Dzieci poznały zasady, których należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne, uczyły się poprawnego segregowania śmieci, wykonywały prace plastyczne oraz poznały trudne słowo recykling. Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz ochrony naszej planety oraz rozbudzenie w dzieciach potrzeby dbania o naturę.