Dzień Przedszkolaka

Data: 2019-09-20

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły w piątek 20 września od nadmuchiwania kolorowych baloników, które przyczyniły się później do wspaniałej zabawy.

Dzień ten powiązaliśmy z Akcją Sprzątania Świata, która przypada w tym samym czasie.

Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach, a tym samym przypomniały o zasadach dbania o naszą planetę. Dlatego do naszych zabaw wykorzystaliśmy przedmioty, które mogą być wtórnie przetworzone jak butelki plastikowe, balony i gazety. Zgodnie z nazwą grupy „Pszczółki” utrwaliliśmy tą tematykę w Quizie. Przedszkolaki zmagały się z balonami, które na końcu ozdobiły, zgodnie z własnymi pomysłami. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Dzieciaki tworzyły muzykę na plastikowych butelkach i gazetach, ćwiczyły sprawność ruchową i współprace. Papierowe gazety połykał nasz PRZYJACIEL EKO LUDEK, który był pomocny w sprzątaniu papieru a jednocześnie dzieci ćwiczyły sprawność ruchową rzutu do celu. Na koniec było słodko i kolorowo za sprawą słodkości.

DZIĘKUJEMY za mile spędzony czas.