Dzień przedszkolaka

Data: 21.09.2023

21 września w naszym przedszkolu dzieci odwiedziła „Manufaktura Smaku” z okazji Dnia Przedszkolaka. Dzieci były zachwycone wizytą gości. Wszyscy mieli okazję przyglądnąć się niełatwemu procesowi powstawania lizaków. Słodki zapach unosił się we wszystkich salach przedszkolnych, a dzieci z niecierpliwością czekały na moment, w którym same mogłyby zrobić własnego lizaka. Prowadzący zajęcia na początku pokazali, jak się do tego zabrać. Dzieci obserwowały jak rozciągać masę, by ją natlenić i nadać sprężystości. A potem pokazali przedszkolakom, jak ją zawijać, by zrobić lizaka. Dosłownie parę minut i lizaki były gotowe. Co bardzo istotne, w tych słodyczach nie ma konserwantów, tylko cukier oraz naturalne barwniki i smaki. Warsztaty były nie tylko świetną zabawą, ale także okazją do nauki i zdobywania wiedzy na temat świata kulinarnego przez dzieci. Była to także okazja do świętowania Dnia Przedszkolaka w sposób nietypowy ale słodki. Dzień wcześniej dzieci z każdej grupy wykonały plakaty prawdziwych przedszkolaków.