Dzień postaci z bajek

Data: 07.11.2022

7. listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki słowne i obrazkowe dotyczące różnych postaci z bajek tych oglądanych dawniej i współczesnych. Wysłuchały bajki o „Jasiu i Małgosi” a następnie do tej bajki wykonały pracę plastyczną.

W tym dniu miało miejsce również rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu plastycznego pt. „Moja ulubiona postać bajkowa”. Uczestnicy mieli za zadanie stworzyć prace swojej ulubionej postaci z bajki, dowolną techniką plastyczną.

Na konkurs zostało zgłoszonych 21 przepięknych, kolorowych prac. Dzieci biorące udział w konkursie wykazały się dużą wyobraźnią i zdolnościami manualnymi. Prace wykonywały wspólnie z członkami rodzin.

Głównym celem konkursu było propagowanie literatury dziecięcej, rozwijanie zainteresowań dzieci bajkami, tymi współczesnymi i nieco starszymi oraz rozwijanie talentów artystycznych wśród dzieci.

Wszystkie prace zajęły I miejsce. Każdy otrzymał pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy uczestnikom!