Data: 2021-11-25

Miękki, puchaty, z klapniętym uszkiem czy wielkimi oczkami - 25 listopada przypada przesympatyczne święto - Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Trudno zaprzeczyć, że pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, jedyna przytulanka na otarcie łez i ukochana "podusia" do snu. Tego szczególnego dnia dzieci przybyły do przedszkola ze swoimi Misiami lub ulubionymi pluszowymi przytulankami, które były honorowymi gośćmi. Zasiadły one na specjalnie przygotowanym miejscu dla misiaczków, czekając cierpliwie na przebieg wydarzeń. Rano czekało na dzieci misiowe śniadanko – chlebek z miodem.

W grupie 3-4-5 –latków spotkanie rozpoczęło się od zapoznania dzieci z historią pluszowego misia oraz przypomnienia najsławniejszych misiowych bohaterów spotykanych w dziecięcej literaturze i filmach animowanych. Kolejnym punktem spotkania była gimnastyka z misiem, zabawy przy piosenkach i taniec z misiem oraz recytacja wiersza, zabawy matematyczne i plastyczne.

Dzieci 5-6 -letnie podczas zajęć poznały historię powstania pluszowego misia, wysłuchały  różnych ciekawostek na temat niedźwiedzi brunatnych, polarnych, koala i innych. Dzieci układały misiowe puzzle, bawiły się ze swoimi misiami i maskotkami przy muzyce. Każdy opowiedział o swojej ulubionej maskotce i zrobiliśmy misio-maskę.

Po zajęciach przedszkolaki wybrały się na spacer razem ze swoimi misiami, by pokazać im najbliższą okolicę przedszkola. To był bardzo wesoły i "misiowy" dzień.