Data: 2020-11-25

25. listopada dzieci z naszego przedszkola obchodziły światowy DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Mimo coraz nowocześniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.

W tym dniu dzieci z grupy „Pszczółek” obejrzały prezentację multimedialną z misiami w roli głównej. Najciekawszym wydarzeniem tego dnia było natomiast oglądanie swoich zdjęć z misiami. Ze względu na pandemię  w tym roku dzieci nie mogły przynieść swoich przytulanek do przedszkola, więc Panie z grupy wpadły na pomysł , aby rodzice przysłali zdjęcia dzieci z misiami i taki pokaz slajdów mieliśmy okazję zobaczyć. Śmiechu było dużo ;) Widzieliśmy misie małe, duże, białe, brązowe, zielone, itp. A każdy był piękny i wyjątkowy. Dzieci poznały historię święta, wspólnie śpiewały i tańczyły do piosenki” Misie dwa”. Wykonały również przepiękne prace plastyczne. A na koniec dnia otrzymały misiowe opaski.

Grupa „Biedronki” natomiast dzień ten zaczęła od wizyty w Krainie Pluszowych Misi i pięknych czapeczek. Zapoznali się z historia święta i rozpoczęli poranna zabawę przy piosence „Misie dwa”. Następnie usiadły do Misiowego śniadania w pięknych opaskach. Starszaki wysłuchały wiersza Cz. Janczarskiego „Naprawiamy misia”, składały obrazki misiów w całość, a na koniec tego wesołego dnia powędrowały z Panią na Misiowy spacer w okolicach przedszkola.

Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu i radości, dlatego czekamy na kolejny misiowy dzień- do zobaczenia za rok.