Data: 2020-11-25

25. listopada swoje święto obchodzą wszystkie pluszowe misie. W naszym przedszkolu dzień ten był wyjątkowy. Każda grupa inaczej świętowała ten dzień.

Krasnoludki na początku uważnie wysłuchały historii pluszowego misia. Następnie dzieci zamieniały się w niedźwiadki, które zapadają w zimowy sen oraz wiosenne przebudzenie. Wiadomo, że niedźwiadki mają różne nastroje, czasami są wesołe, a czasami smutne. Nasze przedszkolaki świetnie minkami pokazywały różne nastroje. W dalszej kolejności maluchy określały kolory misiów, układały według kolejności oraz odgadywały, o którym misiu mówi pani. Dzieci wykonały także pracę plastyczną, a na koniec każdy krasnoludek otrzymał misiową opaskę.

Dzieci 4-5 –letnie z grupy MISIE, do obchodów Dnia Pluszowego Misia przygotowywały się stopniowo od poniedziałku, kiedy to samodzielnie przygotowywały opaski z misiami. W środę przedszkolaki zapoznały się z historią pluszowego misia, porównywały wygląd misia i niedźwiadka, układały misiowe puzzle, wykonały pracę plastyczną oraz zaśpiewały piosenkę „Pluszowy Miś” wraz z układem tanecznym. W przygotowanej przez wychowawcę prezentacji multimedialnej dzieci rozpoznawały misie znane z bajek, nazywały emocje misia oraz opowiadały o własnych pluszakach wyświetlanych na zdjęciach. W ramach realizowanego projektu Mały Miś w świecie wielkiej literatury dzieci z grupy MISIE uczestniczyły w spotkaniu czytelniczym on-line, podczas którego słuchały opowiadania czytanego przez Misiową Mamę – p. Anetę Konefał. Dzieci otrzymały od Misiowej Mamy zadanie do wykonania – zbudowanie misia za pomocą klocków, które wykonały po pysznym obiadku. Na pamiątkę misiowego dnia wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie grupowe.

W grupie 5-6 latków dzieci zaczęły obchody Dnia Pluszowego Misia od obejrzenia prezentacji multimedialnej. Poznały kilka faktów dotyczących niedźwiedzi, ich różne gatunki, budowę ciała, zimowy sen oraz przypomniały sobie popularne misie z kreskówek. Przedszkolaki chętnie brały udział w zabawach misiowych i odgadywały zagadki. Wykonały również przepiękne prace plastyczne "Miś panda z figury geometrycznej". Aby umilić ten dzień wszystkie dzieci chodziły w misiowych opaskach, żeby poczuć się trochę jak miś.