Dzień Pluszowego Misia

Data: 2018-11-23

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu Pluszowy Miś.  Nasze przedszkole obchodziło to święto w dniu dzisiejszym 23 listopada.

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!
Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.
W przedszkolu jak co roku
święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie.Tego dnia każde dziecko przynosi do przedszkola swojego najmilszego misia.
W tym roku nasz
ą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów, następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach, obejrzeliśmy prezentację multimedialną o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek. , odgadywały zagadki związane z misiami,
Były misie małe i du
że, nowe i nieco zmęczone przytulaniem. Przedszkolaki opowiadały o swoich pluszowych przyjaciołach, tańczyły z nimi, śpiewały im piosenki, przypomniały sobie bajkę o Złotowłosej i trzech niedźwiadkach oraz kleiły misia z papieru. Z okazji święta wszystkie dzieci otrzymały medale niespodzianki. Po dniu pełnym wrażeń misie wraz ze swoimi właścicielami wrócili do domów, by znowu przytulić się przed zaśnięciem

Script logo