Dzień Niepodległości w przedszkolu

Data: 2020-11-10

W naszym przedszkolu  10. listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości.

Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji. Spotkanie rozpoczęło się od przypomnienia historii powstania naszego kraju. Dzieci wspólnie odsłuchały legendy o Lechu, Czechu i Rusie oraz pierwszej stolicy Polski – Gnieźnie. Następnie Przedszkolaki przypomniały  najważniejsze symbole narodowe Przyłączyliśmy się do akcji "Szkoła do hymnu" zainicjowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Dzieci o godz. 11.11 uroczyście odśpiewały  hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego” przyjmując właściwą postawę „na baczność”.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.