Dzień niebieskiego koła

Data: 2022-02-03

3. i 10. lutego odbyły się kolejne cykliczne zajęcia w ramach rocznego planu pracy "Od małego do dużego-matematyka dla każdego". Podczas zajęć młodsze dzieci poznały kolejną figurę geometryczną jaką jest koło. Były zabawy matematyczne ćwiczące przeliczanie oraz segregowanie. Dzieci szukały przedmiotów w kształcie koła, układały kompozycje z kół, odwzorowywały kształt koła z włóczki. Nawiązując do aktualnej pory roku ułożyły z kółek bałwana. Dzieci formowały koło do takich zabaw jak: kółko graniaste, balonik. Na zakończenie przedszkolaki wykonały zimową kule, w której zagościł bałwanek.  Starsze przedszkolaki utrwalały figurę i gdzie ją można spotkać, utrwalały przeliczanie w zakresie 10, były zabawy oraz praca plastyczna: Bałwan (5 - latki ilość kół 5, a 6 łatki każda kula oznaczała 1 literę imienia dziecka).