Dzień Kundelka u Starszaków

Data: 2021-10-25

25. października w grupie starszaków obchodziliśmy Dzień Kundelka. Z tej okazji dzieci podczas zajęć  miały okazję porozmawiać o miłości do zwierząt, szacunku i okazywaniu pomocy. Przedszkolaki zgłębiły wiadomości na temat wyglądu psa, jego pielęgnacji oraz żywienia. Dowiedziały się, czym różnią się psy rasowe od kundelków, jak się bawić z pieskiem i jak poprawnie się zachować podczas spotkania z psem. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach dydaktycznych przeliczały elementy w zadaniach matematycznych rysowały postać wg kodu, wesoło bawiły się przy piosenkach o pieskach, uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych. Nasze przedszkolaki już wiedzą, że każdy pies - kundelek czy rasowiec - zasługuje na uwagę i miłość. Poznały nową bajkę edukacyjną „ Smutasem ". Nawiązując do treści bajki wszystkie zgodnie stwierdziły, że pies to żywa istota, a nie zabawka, którą można oddać do schroniska, gdy się znudzi.