Dzień Kubusia Puchatka

Data: 18.01.2024

18 stycznia 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne. Rocznica urodzin autora „Misia o bardzo małym rozumku” stała się okazją do ustanowienia 18 stycznia Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka. Nasze grupy przedszkolne postanowiły uczcić ten dzień i poświętować wspólnie z Kubusiem Puchatkiem. Przedszkolaki od rana brały udział w licznych zabawach i aktywnościach muzyczno-ruchowych, plastycznych, rozpoznawały postacie z bajek, układały w grupach puzzle, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów książek. Nie zabrakło tego dnia spotkania z książką, której bohaterem był oczywiście Kubuś i jego przyjaciele ze Stumilowego Lasu. Dzieci nawet spróbowały ulubiony przysmak Kubusia Puchatka jakim jest miodek. Mamy nadzieję, że urodziny Misia o małym rozumku wszyscy będziemy wspominać z uśmiechem na twarzy i z niecierpliwością oczekiwać kolejnych w przyszłym roku.