Data: 2022-09-15

15. października dzieci z naszego przedszkola świętowały Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi, talentu, wiary i zabawy. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT.
Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce, kolorową kulę, piłkę. Były zabawy matematyczne z kropkami i kołami.

Wspólnie bawiliśmy się też przy piosence o kropce. Na koniec pojawiły się kropkowane dzieła sztuki. Na pamiątkę dzieci otrzymały medal. W tym dniu było kropkowo, wesoło i kolorowo.