Data: 2021-09-15

Święto International Dot Day czyli Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzi się 15. września od 2009 roku. Historia tego święta rozpoczęła się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Dzień Kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci. Tego dnia odkrywamy talenty i pokazujemy je innym, każdy przedszkolak ma mocne strony, które należy wspierać i rozwijać.
Obchody tego wyjątkowego święta zaczęliśmy od obejrzenia krótkiej bajki edukacyjnej, mającej na celu zapoznanie z historią Dnia Kropki. Dzieci stworzyły drzewo talentów, były zabawy przy muzyce, układanie puzzli oraz ćwiczenia matematyczne, wszystko z użyciem kropki. Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak stworzył swój własny obraz, którego motywem przewodnim była kropka. Dzieci z grupy Misiów
brały udział w zabawach ruchowych, ćwiczeniach oddechowych, dzięki którym mogły napompować balony, które ozdobili kropkami. Zadania od Misia Maurycego  pozwoliły przeliczać i kolorować w odpowiednich barwach kropki. Uwieńczeniem tego dnia były piękne prace w których dzieci musiały zakropkować tło dla Misia Maurycego, który odwdzięczył się dyplomami dla Misiów!