Dzień Jeża i Dzień Pluszowego Misia

Data: 2021-11-25

22 listopada dzieci z grupy "Jeżyki" obchodziły dzień Jeża, który przypada w listopadzie. Przedszkolaki poznały historie małego jeżyka Kolczatka, uczestniczyły w zabawach ruchowych i matematycznych, rozwijały myślenie przyczynowo-skutkowe układając historyjkę obrazkową. Podczas zajęć plastycznych formowały z masy solnej jeżyka. Na koniec dzieci pozowały do pamiątkowego zdjęcia w opaskach jeżykowych.

Światowy Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu

"Czy to jutro, czy to dziś - wszystkim jest potrzebny miś"

25 listopada br. przedszkolaki  uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym  przyjacielem - misiem. A każdy był piękny i wyjątkowy. Uroczysty dzień rozpoczął się od przedstawienia przyniesionych pluszaków i zaśpiewanie 100LAT .

Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię powstania święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie", „GUMMY BEAR" , „Pluszowy Miś”. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji:  rywalizowały w zawodach ruchowych z misiami ,poznały proces powstawania pluszowego misia  w fabryce. Wykonały prace plastyczne Mój Miś, rozwiązały zakodowany obrazek, brały udział w  konkursie jaki miś się ukrył w puzzlach, quizy,  śpiewanie piosenek oraz misiowe tańce. Na koniec Dzieci Otrzymały Dyplomy Przyjaciela Pluszowego Misia.

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.