Dzień dziecka na sportowo

Data: 2021-06-01

Początek czerwca to czas wyjątkowo lubiany przez wszystkie dzieci. Również nasi Podopieczni z radością świętowali swój dzień − Dzień Dziecka − na zorganizowanej zabawie i konkurencjach sportowych. Na początek Pani Dyrektor złożyła dzieciom życzenia z okazji ich święta. Pani Jagoda i Pani Ewa w tym dniu zamiast codziennych zajęć dydaktycznych zaproponowały Przedszkolakom liczne gry i zabawy. Zabawy rozpoczęły się hymnem sportowca odśpiewanym przez dzieci:

Dziś sportowy dzień w przedszkolu

Witaj Franiu, Stasiu, Olu.

I witajcie przedszkolaki

Dzisiaj program mamy taki:

Biegi, skoki,  jazdy, rzuty

Strój sportowy,  szybkie buty

Zanim sportu dzień zaczniemy

Przypomnieć zasady chcemy

Przedszkolaki obiecują

Że zasady zachowują

Grać będziemy przepisowo

Bawić zgodnie tu ze sobą

Czy wygramy, czy przegramy

Sportowca postawę mamy

Dziś nieważne wielkie brawa

Naszym celem jest zabawa!

Po hymnie dzieci miały możliwość sprawdzenia swoich możliwości w dyscyplinach tj:. slalom biegowy między pachołkami, rzut piłką do celu, skok w dal, przeciąganie liny, skakanie na skakance, zabawy ruchowe z frizbi i chustą animacyjną itp. W tym szczególnym dniu dla dzieci przygotowany był słodki poczęstunek oraz upominek. Był to dzień pełen radości i zabaw spędzony aktywnie na świeżym powietrzu.

"Bądź dzieckiem jak najdłużej,

jak dziecko baw się, śmiej,

i kochaj tak, jak dziecko

i serce dziecka zawsze miej!"