Dzień Dyni

Data: 2022-10-28

Nadchodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ogłosić „Dzień Dyni” . W naszym przedszkolu niewątpliwą gwiazdą tegorocznej jesieni została DYNIA. Święto to obchodziliśmy w piątek 28. października.

Dzieci ubrane na pomarańczowo poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Dzieci  miały okazję przekonać się jak smakuje ciasto dyniowe, które z pomocą pań upiekły.

Następnie przystąpiliśmy do dyniowych zabaw: klasyfikowania dyń wg wielkości, koloru i kształtu, szeregowanie od największej dyni do najmniejszej i wiele innych. Nie zabrakło również zabawy tanecznej do piosenki "Pękata dynia".
Dzieci z zapałem zabrały się również do dekoracji dyni z wykorzystaniem różnych materiałów plastycznych. Powstałe piękne dyniowe buźki.
Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy co widać na zdjęciach poniżej 😊