Dzień Dinozaura

Data: 03.03.2023

Miniony tydzień poświęcony był prehistorycznym stworzeniom. Na koniec tygodnia obchodziliśmy Dzień Dinozaura podsumowując wiadomości zdobyte w poprzednich dniach.

Rozmawialiśmy o prehistorycznych stworach, które kiedyś zamieszkiwały naszą planetę, odgadywaliśmy zagadki oraz sprawdzaliśmy wiedzę w quizie. Z zaciekawieniem oglądaliśmy książeczki, plansze oraz przyniesione przez dzieci figurki dinozaurów. Nie zabrakło także zabaw ruchowych i sprawnościowych w których dzieci naśladowały dinozaury czy pokonywały ścieżkę ze śladami. Rozmawialiśmy na temat pracy paleontologa i wspólnie dokonaliśmy ,,wykopalisk" dzięki którym zobaczyliśmy jak wyglądają szkielety niektórych dinozaurów. Wiele radości wywołała wśród najmłodszych zabawa w karmienie dinozaura. Punktem kulminacyjnym tego dnia było obejrzenie żywego dinozaura, który zagościł u nas na sali.

Podczas zabaw dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat prehistorycznych stworzeń otrzymując tym samym odznakę dinozaura. Ten dzień przyniósł wiele radości, a także poszerzył wiadomości o nowe doświadczenia.