Data: 2018-05-03

Przedszkole Samorządowe w Hanulinie wzięło w tym roku udział w Dniu Bezpiecznego Internetu, który obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej. Akcja ta ma na celu propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci do zasobów internetowych oraz promocję pozytywnego wykorzystania Internetu. W tym roku skierowano uwagę na kulturę szacunku w sieci - istotną wartość zrozumienia, zaufania i tolerancji.

W przedszkolu realizowany był projekt edukacyjny skierowany do przedszkolaków - Necio.pl oraz na bieżąco prowadzone są pogadanki na temat bezpiecznego korzystania z Internetu i aplikacji na tablecie.

Rodzice zostali zaznajomieni z problematyką bezpieczeństwa online poprzez materiały zamieszczone na gazetce w holu przedszkola oraz dostarczonych drogą mailową broszur informacyjnych.

Dbając o cyfrowe bezpieczeństwo ważne jest zaangażowanie i współdziałanie najbliższego otoczenia dziecka - rodziców i nauczycieli.