Data: 16.01.2024

We wtorek dnia 16 stycznia w Domu Ludowym w Osinach grupa „Literek” i „Jeżyków” wraz z paniami przygotowały Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Część artystyczna nosiła tytuł „Cechy mojej babci, mojego dziadka”. Tymek F. wcielił się w rolę artysty malarza, którego zadaniem było „namalować” portret Babci i Dziadka. Zadanie to okazało się jednak niemożliwe do wykonania z powodu różnorodności jaką prezentują dziadkowie. Jedna babcia lubi chodzić w kapciach z pomponami, druga uwielbia ubierać się jak modelka. Jeden dziadek jest kucharzem, drugi umie przyrządzić ze dwie potrawy w sumie. Jest jednak jeden mianownik, który łączy wszystkich dziadków czyli MIŁOŚĆ DO WNUKÓW.

Drugą część stanowiło wspólne kolędowanie. Dzieci, rodzice i dziadkowie śpiewali kolędy przygotowane przez p. Edytę i p. Paulinę. Kolędy śpiewane były przy podkładzie gitary, na której grała p. Edyta. Pani dyrektor Patrycja na koniec występów podziękowała za przybycie wszystkim obecnym gościom, Radzie Sołeckiej za udostępnienie sali, KGW Osiny, paniom, Radzie Rodziców i rodzicom za przygotowanie uroczystości. Całe spotkanie zwieńczone było poczęstunkiem przygotowanym przez Radę Rodziców, rodziców, p. Anetę, p. Hanię i p. Ewę B. Dekoracje zostały przygotowane przez p. Paulinę. Rada Rodziców wraz z rodzicami naszych przedszkolaków zorganizowali również kiermasz słodkości, z którego dochód wesprze nasze przedszkole.