Dzielnicowy z wizytą u przedszkolaków

Data: 07.10.2022

W piątek 7 października w przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie - odwiedził nas dzielnicowy st. asp. Dariusz Duś i Kierownik Rewiru Dzielnicowych asp. sztab. Karolina Paprocka.

Celem spotkania było utrwalenie podstawowych wiadomości m.in.: zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, jak należy zachować się gdy dzieci spotkają na swojej drodze obcą osobę, jak powinno się bezpiecznie podróżować rowerem i samochodem.

Dzielnicowy zaprezentował dzieciom swoje umundurowanie i niezbędne wyposażenie podczas wykonywanej służby. Atrakcją dla przedszkolaków okazała się możliwość przymierzenia policyjnej kamizelki odblaskowej, trzymanie „lizaka” oraz sygnały dźwiękowe radiowozu.

Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Na pamiątkę spotkania wręczyliśmy Policjantom podziękowanie i wykonaliśmy wspólne zdjęcie.