Dorotka po drugiej stronie tęczy

Data: 2019-02-21

21 II 2019r. nasi milusińscy wraz ze swoimi opiekunami  wyjechali do kina Sokolnia w Kępnie na przedstawienie teatralne pt. „Dorotka po drugiej stronie tęczy”. Było to edukacyjne przedstawienie w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego Alert z Wrocławia, będące adaptacją klasyki światowej literatury ,,Czarnoksiężnika z Krainy Oz”.

Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy Dorotki i jej przyjaciół: Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala i Tchórzliwego Lwa w drodze do Szmaragdowego Grodu. Oglądały i słuchały z zainteresowaniem, a także żywo reagowały i przeżywały to, co działo się na scenie. Podobała się nie tylko fabuła, w którą wpleciono profilaktyczne treści ekologiczne (przesłanie o konieczności dbania o środowisko), ale także stroje, oprawa wizualna i piosenki oraz zaskakujące efekty świetlne.

Bajka, oprócz dobrej zabawy niosła również piękne i mądre przesłania skierowane do dzieci : miłość, odwaga  i dobroć pozwalają przezwyciężyć wszystkie przeszkody; należy wierzyć we własne siły i możliwości; przyjaźń pokona największe przeciwności losu oraz to, że należy słuchać głosu swojego serca. Podczas przedstawienia dzieci przypomniały sobie również zasady odpowiedniego zachowywania się w lesie.

Wszyscy byli bardzo podekscytowani, a gra aktorów na długo zostanie w pamięci małych widzów.