Dogoterapia w przedszkolu

Data: 2018-11-22

W czwartek 22. listopada nasze przedszkole odwiedził pies terapeutyczny Niko wraz ze swoją opiekunką - panią Magdaleną Cieśla.
Przedszkolaki zostały zapoznane z pieskiem oraz dowiedziały się jak należy zachować się w obecności psa, po czym każdy przywitał się z Niko poprzez podanie łapy lub przybicie piątki.
Pani Magda przeprowadziła zabawy edukacyjne z elementami dogoterapii, której celem jest wszechstronny rozwój podopiecznych, dostarczanie pozytywnego bodźca i satysfakcji z przebywania z psim przyjacielem.
Dzieci chętnie współpracowały podczas zabawy z psem, między innymi: wydawały mu komendy, które Niko wykonywał, karmiły i ukrywały przysmaki oraz wyczesywały sierść.
Podczas praktycznych zajęć dzieci utrwaliły swoją wiedzę dotyczącą właściwego opiekowania się i traktowania czworonożnych przyjaciół.
Serdecznie dziękujemy Pani Magdalenie za wizytę.