CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS

Data: 2019-01-11

W czasie od 7 do 11 stycznia grupa najstarsza „Motylki" realizowała program przedszkolnej edukacji antytytoniowej zalecany przez Główny Inspektorat Sanitarny  Departament Zdrowia Publicznego i Promocji Zdrowia.

W wychowaniu zdrowotnym dziecka program ten stanowi pierwszy etap nabywania wiedzy na temat szkodliwości dymu. Odbyły  się zajęcia podczas których dzieci dowiedziały się „Co i dlaczego dymi?", „Co się dzieje kiedy ludzie palą papierosy?", „Jak unikać dymu papierosowego?",   „Co to jest powietrze ?", „Jak powstaje smog i jak walczyć ze smogiem?", „Co robić kiedy jest smog?".

Dzieci chętnie śpiewały piosenkę o Dinku, który nie lubi palaczy i ucieka przed dymem. Namalowały nawet jego portret...