Czerwony dzień miłości i przyjaźni

Data: 2022-02-14

Dzień 14 lutego w grupie "Jeżyki" były dniem miłości i przyjaźni. Podczas świętowania Walentynek dzieci doskonaliły umiejętności mówienia o swoich uczuciach i sprawiania radości innym. Wszystkie dzieci były ubrane w czerwonym kolorze. Młodsza grupa wzięła udział w zabawach matematycznych z sercami doskonaląc przeliczanie, tworząc rytmy czy utrwalając pojęcie para. Tego dnia dzieci wspólnie z Panią kodowały na szachownicy wielkie serce. Były również zabawy plastyczne, ruchowe i integracyjne. Dzieci wypowiadały swoje zdania, co według nich znaczy kochać kogoś i jak można to pokazać drugiej osobie. Dzieci z tego dnia wyniosły bardzo duży przekaz, mianowicie to, iż kochać należy nie tylko od święta, ale także na co dzień, to że nawet małe rzeczy i uczynki mogą sprawić drugiej osobie wiele radości i nie muszą to być wcale rzeczy materialne. Kochać można zawsze i wszędzie bez względu na okoliczności, ważne żeby umieć to okazywać każdego dnia. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało walentynkę: pysznego lizaka od pani.