Czekoladowe warsztaty

Data: 2022-04-06

6. kwietnia dzieci z naszego przedszkola miały możliwość  uczestniczenia w  warsztatach czekolady. Były to praktyczne zajęcia pobudzające zmysł smaku, wykorzystujące zdolności manualne i kreatywne myślenie. Samodzielne tworzenie słodkości sprawiały  wielką frajdę. Podczas zajęć  dzieci dowiedziały się jak i z czego powstaje czekolada, i jakie tajemnice skrywa. Przeżyły słodką przygodę, podczas której poznały praktyczne zastosowanie czekoladowych technik. Degustowały czekoladę  pod różną postacią: kostka czekolady, napój czekoladowy. Po części teoretycznej dzieci przeszły do działań praktycznych. Pod okiem prowadzącego samodzielnie stworzyły niepowtarzalne serce czekoladowe ozdobione kolorowymi dodatkami. Zapach czekolady jeszcze długo roznosił się w sali.