Bezpieczny przedszkolak - wizyta policjantów

Data: 2021-09-16

W bieżącym tygodniu przedszkolaki poszerzały swoje wiadomości i umiejętności związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego: poznawały znaki drogowe, utrwalały numery alarmowe, a także nazwy pojazdów, w tym uprzywilejowanych.

Dzieci w trakcie zajęć zapoznawane były z zasadami i etapami bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Piesza wycieczka na pobliskie skrzyżowanie z przejściem dla pieszych była odpowiednia, by sprawdzić w praktyce poznane wiadomości. Przedszkolaki wiedzą, żeby lepiej być widocznym na drodze należy posiadać elementy odblaskowe, dlatego w tym celu ubraliśmy kamizelki odblaskowe. W trakcie wycieczki dzieci obserwowały ruch drogowy oraz omawiały znaczenie napotkanych znaków drogowych.

W czwartek 16 września odbyło się spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie - odwiedził nas dzielnicowy st. asp. Dariusz Duś i mł. asp. Paweł Szkudlarek.

Celem spotkania było utrwalenie podstawowych wiadomości m.in.: zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, jak należy zachować się gdy dzieci spotkają na swojej drodze obcą osobę, agresywnego psa, jak powinno się bezpiecznie podróżować rowerem i samochodem.

Policjanci pokazali dzieciom swoje wyposażenie i umundurowanie, które jest niezbędne podczas wykonywanej służby. Atrakcją dla przedszkolaków okazały się prawdziwe policyjne kajdanki, pałka policyjna , „lizak” i specjalna lampka. Z radością przymierzano również policyjną kamizelkę odblaskową.

Przedszkolaki mogły zajrzeć do policyjnego radiowozu połączyć się z dyspozytornią na komendzie oraz usłyszeć sygnały dźwiękowe. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Na koniec spotkania wręczyły panom Policjantom podziękowanie.