Bajka o Jasiu i Małgosi na szczęście i zdrowie

Data: 2021-02-04

04 lutego w naszym przedszkolu wiele się działo. Dzieci czekała wielka niespodzianka. W tym dniu w wykonaniu Pań z przedszkola: Jagody, Ewy i Hani dzieci obejrzały teatrzyk przy użyciu pacynek pt. „Bajka o Jasiu i Małgosi na szczęście i zdrowie”. Była ona jednak troszkę zmodyfikowana i wzbogacona o nowy wątek dydaktyczny. Mianowicie podkreślała ona ważność aktywności fizycznej w życiu człowieka oraz dbanie o zdrowe odżywianie, a także odpowiednie zachowanie się w lesie. Cenne uwagi i przestrogi dzieci otrzymały od pacynki – Jadźki z lasu. Morał bajki nawiązuje do głównych założeń pracy przedszkola w bieżącym roku.

Dzieci wygodnie zasiadły na widowni i spoglądając na rozstawioną scenę z niecierpliwością wyczekiwały rozpoczęcia spektaklu. Gdy tylko usłyszały muzykę „Muzylkowy las” zapowiadającą spektakl na widowni zapadła cisza a oczy dzieci były wpatrzone w kurtynę zza której pojawił się Ptaszek z lasu zapraszający dzieci do oglądania bajki.

Podczas przedstawienia nasi wychowankowie z wielkim przejęciem śledziły losy głównych bohaterów: Leśnego ptaszka, Mamy, Jasia, Małgosi, Taty drwala oraz Jadźki z lasu. Cały spektakl przeplatany był piosenkami podczas których dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu. Po zakończeniu występu przedszkolaki nagrodziły aktorów gromkimi brawami. Były bardzo zadowolone a nowa forma przekazu bajki przypadła im do gustu. Do tej pory to Panie razem z dziećmi  będąc widzem mogły delektować się sztuką. Tym razem to Panie miały szansę zobaczyć jak to wygląda z drugiej strony, wcielały się w role aktorów. Zadowolenie i śmiech dzieci był jednoznaczną oceną ze strony widowni.