Bajka o Czerwonym Kapturku oraz rozstrzygnięcie konkursu ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI

Data: 23.03.2023

Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci (2 kwietnia) czwartkowy poranek 23 marca upłynął dzieciom BAJKOWO :)

Tego dnia do przedszkola w Osinach zaproszono Panią Magdalenę Wieczorek i Panią Agatę Moskę z Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie.

Przedszkolaki z wielką uwagą i zaciekawieniem wysłuchały bajki o Czerwonym Kapturku, przedstawioną przez Panie bibliotekarki w formie teatrzyku z pacynkami.

Następnie dzieci uczestniczyły w quizie ze znajomości bajek poprzez losowanie rekwizytów z „Bajkowego kufra”, które należało dopasować do odpowiedniej bajki. Tym samym najmłodsi wykazali się swoją wiedzą na temat dziecięcych książek i postaci w nich występujących.

Kolejno miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-technicznego pt.: „Zakładka do książki” organizowanego przez Panią dyrektor Patrycję Kaboth i Panią Paulinę Matschay.

Cele konkursu były następujące:

- rozwijanie zdolności plastycznych i technicznych dzieci oraz umożliwienie prezentacji  ich umiejętności,

-rozwijanie wyobraźni twórczej dzieci,

-zainteresowanie dzieci książką,

- popularyzacja literatury dziecięcej

Wykonując samodzielnie oraz przy pomocy rodziców piękne zakładki przedszkolaki wykazały się ogromną inwencją twórczą.

Organizatorzy wraz z zaproszonymi gośćmi zgodnie podjęli decyzję, że konkursowe zakładki do książki zasłużyły na słowa uznania, a wszystkim uczestnikom przyznano pierwsze miejsce. Przedszkolakom wręczone zostały pamiątkowe dyplomy i drobny upominek.

Dziękujemy za tak liczny udział w konkursie! Mamy nadzieję, że wykonane zakładki posłużą przedszkolakom podczas codziennego czytania książek w domu.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci  ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci, wspieranie czytania przez najmłodszych oraz zachęcenie rodziców do czytania książek swoim dzieciom.

Drodzy Rodzice, pamiętajmy, że

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła''  - Wisława Szymborska

a

„Przez odpowiednią literaturę dla dzieci kształtuje się przyszłego czytelnika, któremu toruje się drogę do wielkiej poezji, do literatury klasycznej” - Jan Brzechwa