Andrzejkowe to i owo

Data: 2018-11-29

W wigilię Andrzeja czyli 29 listopada, przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci z grupy "Motylki"  mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co dostanę od Gwiazdora” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”.  Dzieci z grupy „Pszczółki” oprócz tradycyjnych wróżb wrzucały do wody grosik na szczęście oraz tańczyły z balonami. Najmłodsze dzieci –„Misie” uczestniczyły w zabawach i wróżbach andrzejkowych które skrywały kolorowe karteczki. Były to między innymi zabawy ruchowe z chustą animacyjną,  czy „koło przeznaczenia”, które ukazało dzieciom  kim będą w przyszłości. Natomiast dzięki wróżbom z butami i serc z imionami, dzieci dowiedziały się jakie imię będzie miała osoba, którą poznają. Atrakcją dla dzieci z zerówki było lanie wosku przez klucz, natomiast dwie młodsze grupy wykonały wróżbę z farbkowym kleksem.

Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy.