Data: 2020-11-30

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny.

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. I tak własnie dzieci z grupy „Pszczółek” i „Biedronek” obchodziły Andrzejki w naszym przedszkolu.

Dzieci przebijały serduszka, aby dowiedzieć się jak na imię będzie miała ich przyszła żona lub mąż, wróżyły kim mogą zostać w przyszłości. Jakie niespodzianki czekają na nie w kolejnym roku. Zabawy, radości, tańca oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy dzień.