Data: 30.11.2023

Tradycje andrzejkowe mają bardzo długą historię. Wróżby Andrzejkowe kiedyś traktowane były bardzo poważenie ponieważ według tradycji wigilia świętego Andrzeja była nocą magiczną, kiedy można było poznać swoją przyszłość. Jednak teraz jest to wesoła zabawa z przymrużeniem oka. W naszym przedszkolu dzieci tego dnia miały do wykonania wiele zadań Czarodziejki z Łysej Góry, które ukryte były w listach, m.in. mogły bawić się „Kostką z przestrogami” i dowiedzieć się, że np. należy ograniczyć słodycze. Inne zabawy polegały na wylosowaniu z kuli możliwego zawodu, imienia wybranka serca, określenia głównej cechy swojego charakteru. Do tradycyjnych atrakcji należało lanie wosku przez dziurkę od klucza. Wszystkie zadania wzbudziły w dzieciach ciekawość, były okazją do dobrej zabawy oraz do refleksji nad przyszłością.