Akcja Cała Polska Czyta Dzieciom w przedszkolu

Data: 2019-03-08

Nie do przecenienia jest rola, jaką  w wychowaniu i rozwoju człowieka i to już od najmłodszych lat,  odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika. Rozumiejąc to i doceniając - nasze przedszkole,  w ramach społecznej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, realizuje program „Poczytaj mi proszę…” .

W ramach realizowanego cyklu spotkań  z książką nauczycielki we wszystkich grupach  codziennie, w trakcie poobiedniego odpoczynku, czytają dzieciom bajki.  Odwiedzają nas wyjątkowi goście, czyli osoby powszechnie znane lub sławne w środowisku lokalnym. Dziś  gościem była pani Joanna Plewa  logopeda w naszym przedszkolu wraz z dwoma uczennicami ze szkoły podstawowej z Hanulina, które przedstawiły treść utworu „Calineczka”.

8 MARCA to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety,  zarówno te duże, jak i te małe.

W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów... Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni.

Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech..., to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywani upominkami swoich najbliższych.