100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Data: 2018-11-09

8 i 9 Listopada  dzieci naszej placówki obchodziły rocznice niepodległości.

Dzieci miały okazje pogłębić wiedze na temat swojej ojczyzny. Głównym celem było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

Każda grupa wykonała na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych, dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane na galowo.  Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym.  Wszystkie przedszkolaki  obejrzały film Instytutu Pamięci Narodowej „Polak Mały”,  „Mały patriota”, przybliżył dzieciom znaczenie symboli narodowych. Starszaki  zaśpiewały piosenkę: „Polska – biało-czerwoni”. Chętne dzieci miały możliwość zdobycia  orderów poprzez rozwiązanie zagadek dotyczących naszego kraju. Dzieci wykazały się ogromnymi umiejętnościami i zdały „egzamin” wiedzy o naszej ojczyźnie. Zabawa edukacyjna ubarwiona została pokazem slajdów przygotowanym specjalnie na uroczystość z okazji Święta Niepodległości.

Dumnie odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego” łącząc się tym samym z dziećmi w całej Polsce o godzinie 11.11  9 listopada.
Galowe stroje, biało – czerwone kotyliony oraz wystrój sali dopełniły podniosłą atmosferę uroczystości.