100-lecie odzyskania niepodległości

Data: 2018-11-09

W piątek 9 listopada, dokładnie o godzinie 11.11 przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Hanulinie - oddział w Krążkowach włączyły się do ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”.

Cały tydzień w przedszkolu był poświęcony  tematyce patriotycznej. Dzieci poznały historię powstania państwa polskiego oraz dowiedziały się jak ważna jest niepodległość. Całe przedszkole lśniło od bieli i czerwieni. Pojawiły się patriotyczne dekoracje oraz własnoręcznie wykonane przez dzieci godła, flagi i plakaty.

Dużym wyzwaniem było opanowanie całego 4-zwrotkowego hymnu narodowego Polski, zwłaszcza dla najmłodszych dzieci. Jednak wszyscy sprostali temu wyzwaniu by właśnie o godzinie 11.11 odśpiewać hymn z dużą powagą i honorem oddanym tym, którym tę niepodległość zawdzięczamy.